Umění z utrpení

Seděly jsme s byznys konzultantkou už hodinu, a já mluvila o tom, jak mne dosud neznámý pocit nudy a prázdnoty nutí vymýšlet si do svého podnikání píčoviny.

„Jen aby se něco dělo. To znám. Já si takhle rozkopala oba dva weby. Pracovala jsi na to, aby ti vznikl prázdný prostor. A teď se s ním budeš muset naučit žít,“ pravila.

Zeptala jsem se, co teda dál. Co mám vlastně dělat.

Odpověď mi vyrazila dech. Tohle… prostě… není možný. Abych něco takového slyšela nahlas. A k tomu od ní.

„Musíš se něčím vybudit. Vyhodit z rovnováhy. Čímkoliv. Nejlépe něčím radikálním. Tohle – tohle, co zažíváš, je totiž pravá dekadence.“ A ta logicky vede k vytváření dekadentních způsobů trávení času.

„Japonská bondage,“ pomyslela jsem si nahlas. Otočila se na mně překvapeně a z jejího výrazu jsem pochopila, že neví, o co jde.

„To je něco mezi uměním, erotikou a okrajovým sportem,“ vysvětluji, „Spočívá ve svazování. Vzniklo po druhý světový válce v uměleckejch kruzích v Japonsku, když došlo k totálnímu otřesu tradičních hodnot.“ Slyším sama sebe, a historiografii vlastního života. Období po válce. Rozpad všech hodnot. Jo. To jsem teď přesně já.

Celý příspěvek

Schody do Pekla

Seděly jsme v jednom z těch drahých podniků, které poznáte podle toho, že číšníci správně vyslovují jména exotických krmí a působí u toho děsně autenticky. Restaurace, kde vaše kamarádka vytáhne na konci dvoulitr a ani se nepodívá. Jde přece o běžný oběd uprostřed pracovního dne. Mám svoji kamarádku Irinu ráda. Nachází se na schodech do Pekla o několik schodů dál.

Celý příspěvek

Recenze: Prague Burlesque v Cinema Royal

Koupající se burleska

Na fotce: koupající se burleska ve sklenici vody, symbolický zlatý hřeb večera.

Na show Prague burlesque ve zrekonstruovaném divadle Royal na Vinohradech jsem vyrazila na pozvání jedné z tanečnic. „Přijď,“ povídala, „máme větší scénu, efekty, všechno, a to znamená i víc křoví jako já.“ A to znělo jako příslib, jelikož původní komorní show, kterou jsem viděla, zanechala víc než příznivý dojem.* Navíc jsem se mezitím přistěhovala prakticky za roh, takže nebylo výmluvy.

Celý příspěvek

Reportáž z Temné noci II.

Temná noc je akce titulovaná jako „největší BDSM událost roku na Moravě“, přesto je snadné se o ní vůbec nedozvědět, protože společnost Písklata, která za ní stojí, je víceméně uzavřená. Ke mne se dostala s dovětkem „…vrchol dekadentní sezóny“ a to už stálo za to se vypravit na dvě noci do Brna a podívat se osobně na to, zač je toho neřest.
Celý příspěvek

Konec srandy

Citace

Konec srandy (podst. jm., ustál. úsloví) je, když přijdete na nejdekadentnější show ve městě a zjistíte, že se díváte ve skutečnosti na běžný sexuální život svých přátel a jejich namlouvací rituály.

Úplný konec srandy nastává, když si povšimnete, že většina pomůcek při tom používaných kdysi patřila vám.