Spřízněná duše

Citace

Spřízněná duše (nábož. pojem, New Age) –  Souhrn všech ženských fantazií vtělený do smyšleného muže, kterého žena zaručeně  potká, když bude pravidelně provádět pravidelně duchovní cvičení, zaměřená na přitáhnutí spřízněné duše, chodit na duchovní semináře a číst duchovní knihy. Spřízněná duše je vám souzená a je smyslem vašeho života na zemi. Tato osudová láska je vždycky ta pravá, i když tak zpočátku nevypadá, neboť vztah s Osudovým Partnerem Duše vás může vystavit množství duchovních zkoušek, které je potřeba překonat a řídit se přitom Srdcem a ne rozumem.

Pokud vás zajímalo, co se stalo s mým americkým manželem, kterého jsem po svatbě už nikdy neviděla, stejně jako svoje prachy, tak se psychicky zhroutil hned poté, co jsem mu další odmítla posílat. Na neschopence sbalil svoji doktorku, ta mu po pár měsících zdrhla, nejspíš ve chvíli, kdy zjistila, že jeho ušlechtilá práce záchranáře je vlastně jen vylhaná fotka, kterou pořídil na Dni hasičů a ve skutečnosti je feťák. Pak se dvakrát přestěhoval a žil nevím kde nevím za co, ale docela určitě nedělal záchranáře. Na to konto zdědil balík peněz po svojí matce, poté co jí údajně poskytl veškerou první pomoc a dramaticky mu zemřela v náručí. Když ani tento dojemný příběh nezabral na mě, abych se k němu vrátila, koupil si bávo a strávil měsíc v kasínu s osmnáctiletýma Ukrajinkama. ve chvíli, kdy mu peníze došly, sbalil o dvacet let starší vdanou paničku závislou na heroinu a zasnoubil se s ní, aniž by se rozvedl se mnou. Sbalil ji na úplně stejný básničky, který psal mě, a který, jak jsem zjistila, nebyly ani jeho, a stejné obrázky, jak jsou spřízněné duše. Panička nicméně záhy usoudila, že jeho přísliby domku na pláži nejsou příliš podložené a utekla mu s jejich dealerem. Nakonec se vrátila za manželem, přestože ji zbouchnul a vydíral sebevraždou, stejně jako mně.

Když jsem o něm slyšela naposledy u rozvodového řízení, byl Danny B. na léčení. Na stejném, na které se předtím už čtyřikrát vysral. Ani to jsem samozřejmě nevěděla, když jsem rozprodala veškerý majetek a sbalená s jedním kufrem jsem se těšila na nový život se svou spřízněnou duší.

Za doplnění tohoto hesla děkuji Petrovi Jedinákovi, bez nějž bych úplně vytěsnila celou tu část o tom, jak utekla s drogovým dealerem. Realita je totiž, na rozdíl od fikce, vždycky o něco divnější.

black-and-white-photography-love-hearts_4_large

Tři dny

Z konce roku 2009.

Pamatuješ na ten den, kdy jsi mi řekl
„Cokoliv se může stát mezi mužem a ženou“
Stáli jsme na schodech v metru
Cestou dolů
Cesta do podsvětí je vždycky velká jízda

Pamatuješ na ten den
na sestup do podsvětí
u stolu ve sklepení kde to páchne neřestí
dostali jsme se do rozhovoru o tajemnu
a věcech mezi nebem a zemí
Mezi nebem a zemí je spoustu místa pro tajemství

Pamatuješ na ten den,
kdy jsme se potkaliv chatroomu
já náctiletá gotička
lovící zrníčka pravdy
v písku orgiastické řeky
Jsou mnohá rýžoviště,
některá nesou více zlata

Pamatuješ na ten den
kdy jsi měl vzal na letní byt
bylo horké léto a tak jsi mi nabídl brusinkovou šťávu
tehdy nás v noci navštívila kočka
byla zvědavá, odkud jsem se naučila létat
To bylo naposledy
co jsem ve snu létala
Mám křídla zlomená /dnes už ne/

Pamatuješ na ten den
kdy jsme šli spolu do čajovny
byl jsi tak trochu záhadný
nedobytná pevnost od které nemám klíč
Pak jsi se mě ptal na gauči, který jsme zničili
odkud se bere to kouzlo,
jestli jsem ho seslala

Jsou kouzla okamžiku
mezi mužem a ženou
je pro ně vyhrazena zvláštní sféra
mezi nebem a zemí
kam se podaří občas vzlétnout.