Fotografie z natáčení: Reportáž na téma orgasmické portréty

Galerie

Galerie obsahuje celkem 4 obrázky.

Včera jsem měla nový zážitek: orgasmus na kameru před televizním štábem.   TV Nova u nás natáčela dokument o souboru Orgasmické portréty Petra Jedináka. Bavili jsme se o tom, jaké to je a proč jsem do toho šla a kromě povídání … Celý příspěvek

Když vlastní slova bolí, vypůjčím si cizí

Citace

Fucking genius.

Abyste pořádně začli žít, musíte napřed párkrát umřít.

Abyste pořádně začli žít, musíte napřed párkrát umřít.

 

Napij se z pramene sebe sama a začni odznova.

Napij se z pramene sebe sama a začni odznova.

 

Jediné, na čem sejde je, zda umíš chodit ohněm.

Jediné, na čem sejde je, zda umíš chodit ohněm.

 

Pokud něco sežehne tvou duši touhou a smyslem, je tvou povinností nechat se tím spálit na troud. Jakákoliv jiná forma existence by byla jen další nudná knížka do knihovny života.

Pokud něco sežehne tvou duši touhou a smyslem, je tvou povinností nechat se tím spálit na troud. Jakákoliv jiná forma existence by byla jen další nudná knížka do knihovny života.

 

Amen.

Pochlapit se

Někdy, když se vám zdá, že váš život byl od základu zbořen, zjišťujete, že se k těm základům teprve začínáte blížit.

„Tady si odpočinete!“ vykládá mi družně moje nová bytná.

„Tady v baráku máme samý studenty, učitele a občas filmaře, když mají termín. Anglicky umíte?“

Pokyvuju hlavou a přemýšlím nad tím, že bílá šatní skříň Ikea se sem nahmotnila jako přízrak minulosti z mého předposledního bytu, aby mi připomněla, na co jsem vloni touhle dobou zapomněla: brát si důsledně odpovědnost za svůj vlastní život.

Nora svázaná, foto: Petr Jedinák, 2015

Nora svázaná, foto: Petr Jedinák, 2015

Celý příspěvek

Nejsi výjimečná a nemáš žádný talent

Když se v 28 letech probudíte na večerním kurzu herectví spolu se čtrnáctiletejma modelkama, na který machrujou pětačtyřicetiletí herci, aby si spravili chuť z odcházející krásy a vědomí, že už to dál nedotáhnou, dojde vám, že s vašim životem je něco špatně.

Tahle část mne sama, která si nechce vymluvit, že skrývá nepoznaný talent, mne přivede k šílenství.

Domácí idylka, foto: Petr Jedinák

Domácí idylka, foto: Petr Jedinák

Celý příspěvek

Find What You Love And Let It Kill You

„Zjisti, co miluješ, a nech se tím zabít.

– Charles Bukowski

Doma jsme jednou zase měli mimořádný sex. Zase jsme se rozešli.

Ležela jsem na zemi počůraná, červené punčochy na půl žerdi, v ruce otevřené pero s deníkem. „Poloha erotografomanie,“ zařadila jsem ji nahlas do nové kámasútry. „Tomu říkám: dobře se udělat!“ Usmívám se.

Mám dnes proč.

Nora ve vaně, Foto: petr Jedinák, 2016, model: Nora

Nora ve vaně, Foto: petr Jedinák, 2016, model: Nora

Celý příspěvek

Ground Zero (Rozmrdanej svět)

Obdivuju ženy, které jsou dámy. Jakože, nikdy neukončí konverzaci bez toho, aby se ujistily, že se také druhá strana cítí dobře, nikdy neřeknou nahlas, že potřebují odejít na záchod a toho bohdá nebude, aby se jim rozpárala punčocha. Nemaje disposice k takové image, volím hrubější slova, jelikož potřebuji, abyste si představili, jak vypadá rozmrdanej svět: jako apokalyptická rovina, na které dříve něco stálo.

Něco velkého a slavného, řeklo by se babylonská věž.

Nora za mřížemi, Foto: Petr Jedinák, 2015

Nora za mřížemi, Foto: Petr Jedinák, 2015

Moment, Noro, co to máš s tou mříží, sakra?

Mříž je předzvěstí pádu. Signalizuje, že v mém dokonale šťastném životě je něco v nepořádku. Mříž je past. Neviditelná zábrana, vězení, které cítíš, ale nevidíš ho. Je to věc navíc, brutálně vmezeřená mezi přírodou a aktem, mezi přírodou 1 a přírodou 2. je lidská, umělá. Je to babylonská věž mého života. Je to fotografie stará přesně rok, ze dne, kdy jsem poznala fotografa. Celý příspěvek

Wind Of Change (Chronická nesvatba)

The Wind of Change blows straight / into the face of Time..

– The Scorpions, Wind of Change (1990)

Právě hráli slavnou píseň revoluce, když jsem se dostala k tomu, abych mohla klidně rozjímat dopady fantastických změn, které dopadly v posledním týdnu na můj život. Změny, které přinesou lepší sex, drogy a rock-n-roll než kdy předtím. Vsadím se, že jakmile ucítím zas noční pachy velkoměsta, sednu si a všechno dopíšu. Všechno, co jsem v něm loni nechala. V jednom bytě s ateliérem, modelkama a mojí ložnicí kapituluje věrnost ideálům monogamie a rozvine se Umění, on bude fotit a já nahrávat a zase budu psát, a zvuk klapajících podpatků lehké děvy z ulice bude vhodným soundtrackem hihňajících se děvčat a milenců přimáčknutých na zeď v chodbě u činžáku, abychom doma nerušili, navíc pražská noc je tak teplá, že se sukně vyhrnují samy i v listopadu v noci. Cítím se pozitivně, jako dítě se schopností přesně určit, kolik dní zbývá do vánoc, a zároveň ve věku, kdy na ně ještě může věřit.

Díky bohu, že jsem v Život ještě věřit nepřestala.

Nora ve vaně, Foto: Petr Jedinák

Nora ve vaně, Foto: Petr Jedinák. Foceno v jednom neuvěřitelném osmdesátkovém herecké bytě v v libereckém divadle F.X. Šaldy.

Celý příspěvek

Fuck off Facebook

Kromě toho, že Marc Zuckeberg, majitel Faceboku, je údajně Antikrist a financuje africké diktátory, tak vykázal Malou Smrt. Facebook v současnosti cenzuruje už nejenom fotky, ale také odkazy a dokonce i texty, jestli neobsahují neslušná slova.

Poslední slovo, za které jsem to schytala, bylo „masturbace“. Hmm. Nevěděla jsem, že je to sprosté slovo.

Zabanoval také obrázek, na kterém byla bílá čtvrtka, rysy podle pravítka rozdělená na kosočtverečné tvary. Fotograf do nich s láskou ručně dokreslil čárky, aby měl zásobu samolepících kundiček na naši milostnou nástěnku. (O jejím významu a funkci vám někdy příště povím.)

To už mi přišlo docela dost: zabanovat vyfocený papír s přímkami.

Nakonec mi sundal celý účet, a všem ostatním správcům všech mých ostatních stránek (včetně jedné opravdu velké firemní) zablokoval jejich účty na týden.

Tak skončila Malá Smrt na Facebooku, který je, jak stejně víme, jenom mašinou, která v nás generuje neurotické chování a u toho si nesmíme ani ulevit. Zřejmě by tak nemohl činit bez bdělých „příznivců“ mého psaní, kterými jsou bez pochyby všichni bývalí milenci, zhrzení vošousti a všechny fotografovy modelky, kterým nedal. Obojí se, bohužel, počítá na desítky.

Mám pro ně speciální zprávu:

2016_01_03_37

A ne, to není fotošhop. To je můj osobní zadek, těší mne.

Každý analfabet musí shledat, že tohle není vulgarismus, ale Umění.

Chybějící ingredience

„Chronická nespokojenost! To je to, čím trpíš. Strašná nemoc!“

– Woody Allen, Vicki Cristina Barcelona

„Český chlapi jsou studený a nudný,“ pravila jsem po shlédnutí filmu, který se ptal, proč ženy nemají, co chtějí. „Problém je, že na cizince jsem moc velkej rasista,“ podřekla jsem se a on se rozesmál. „Když to shrnu, podle režiséra máme jen pár možností: být znuděná nespokojená panička, šílená nymfa nebo bejt moralista, co jenom kouká, kde by se mu naskytla nějaká příležitost k hříchu. Celkem asi šest různých, stejně špatných řešení.“

„Jsem překvapenej, že jsme nedostali žádný rozuzlení,“ pravil fotograf.

„Tys nějaký čekal?“ Teď jsem překvapená já. „Je to Woody Allen.“ Mlčíme. Jen chvíli.

„Hej… tohle vlastně není první film, kde to vyřešil trojkou!“ prohlásím nakonec ve stavu jasnozření.

Petr Jedinák: Akt ve vodě, 2016

Petr Jedinák: Akt ve vodě, 2016

Celý příspěvek