Trainspotting 2

MV5BNTc2Mzg3NTQtMzBkMS00NjQzLWEyNDAtYTFmNWRmOGNiN2NiL2ltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyNjU0OTQ0OTY@._V1_SY1000_CR0,0,673,1000_AL_

Původní Trainspotting z roku 1996 je „kultovní film“ a „generační zpověď“. Komu v půlce 90. let bylo dvacet, a vyrostl v komunistický zemi, ještě nic nechápal.

„My jsme byli mladí, nadšeni ze svobody, kapitalismu a najednou nám někdo řekl: můžeš si kupovat super věci… a nebo se vyser na všechno a ufetuj se. A my jsme to nechápali,“ konstatuje Štefan. Směje se při tom. „Dneska už to chápem.“

„Tak půjdeš do kina s náma?“

„Nepujdu,“ konstatuje. „Něco by se ve mně zkazilo.“

Cestou se smějem, jak mého ex dostává krize středního věku, když si myslí, že by ho shlédnutí filmu psychicky položilo.

Cestou zpátky už se nesmějem.

Jestli se máte rádi, nechoďte na Trainspotting 2.

„Není to veselej film,“ prohlásil při natáčení jeden z protagonistů. „Je to film, kterej se vás zeptá, co že jste to udělali se svým životem?“

Pak vyšel trailer, a první komentáře psaly, na adresu hrdinů: „Divím se, že to přežili, celejch těch dvacet let.“

„Divím se, že jsme přežili my,“ reagoval někdo další. Celý příspěvek

O sebe-neovládání

Když jsem byla zamilovaná do své životní lásky, staršího muže-bigamisty, nechápala jsem a šílela jsem z jeho historek na téma „co jsem dělal, když jsem byl ještě mladý a neubrzděný.“ Rozuměj vyšukával doma ještě ve čtyři odpoledne, když jeho žena chodila domů z z práce v půl pátý. Ach, jak mu dneska rozumím.

Celý příspěvek

O milenkách a o kurvách

O vedlejších účincích toho býti milenkou.

Vedlejším účinkem toho býti milenkou je, že naléhnete do mužské psychiky tak hluboko, že tam snad ani není radno nahlížet. Po půl roce si uvědomuju následky, které mi na začátku ani v průběhu nepřišlo na mysl předvídat. A přece je to jasné: být milenkou vás poškodí, mám-li to kvantifikovat, asi tak polovičně oproti tomu dělat rovnou kurvu.

Celý příspěvek