Diana se bojí vášně

Musím vám říct o Dianě.

Královna Karlových varů je vysoká blondýna, ztepilá s vizáží volejbalistky. Tedy, přesně to jsem si o ní pomyslela, když jsem ji poprvé spatřila. Když jsme se daly do řeči, staly se z nás přítelkyně. Zjistila jsem, že se skutečně věnuje sportu. Není to volejbal. Diana běhá.

Běhá skoro každý den a náhodný pozorovatel, když vidí její modré tenisky a vlající hřívu, by mohl dospět k názoru, že před něčím utíká.

Diana se bojí vášně.

Vášeň ji stíhá, jako neviditelný přízrak, tikot hodinek, před kterým stále prchá. Když brzy ráno vstává běhat na kolonádě, je vyzbrojená, má walkman i krokmetrem a počítá si náskok, protože ví uvnitř, že ji stejně dobíhá.

Nora rozjímá, foto: Petr Jedinák

Nora rozjímá, foto: Petr Jedinák

Celý příspěvek

Velká kniha balení v Čechách, díl první: Amatéři

„Člověk už neví, čemu věřit. Viděla jsem dveře s nápisem MUŽI a za nima byl jen záchod.

z klasických vtipů o blondýně

Seděly jsme v ženském kruhu a rozebíraly svůj rodinný status. Ta nejhezčí z nás je aktuálně sama.

„Jak může bejt tak hezká holka sama?“ prohlásila jedna z méně zkušených a spustila tím salvu.

„No to nemyslíš vážně!“ pravila dotyčná. „Bejt hezká není vůbec žádná výhra.“ Vysoká, kozatá zrzka o tom musí něco vědět.

„Jak to?“ nevěří jí ta méně šťastná.

„No, především,“ pravila zrzavá, „tě chce spousta chlapů – ale který ty nechceš.“

„Chlap, kterej se ti líbí je třeba jeden z deseti,“ převádím situaci na matematickou úlohu. „Nebo jeden ze dvaceti.“

„A co ti zbylí?“

„Ty se tě snažej sbalit.“

„A na co třeba?“

Podívaly jsme se na sebe a starší a zkušenější se ujala výkladu.

DÍL PRVNÍ: AMATÉŘI

Nora ve vaně, foto: Petr Jedinák

Nora ve vaně, foto: Petr Jedinák

Celý příspěvek

Motivační plakát: New Age vs. Realita

Citace

Demotivační plakát ilustruje, že k plnému duchovnímu štěstí je nezbytná stimulace spodních čaker.

Tento demotivační plakát jsem si dovolila vyrobit jako výkupné za svou zaprodanou duši, jelikož první verzi obrázku jsem skutečně coby osvícená duchovní učitelka používala, aniž bych komukoliv prozradila kontext, z něhož fotka pocházela.

Protože, chápete, já se nedokážu usmívat jako sluníčko Boží jen z pouhých dobře rozjetých čaker a osvícené existence?!

new age versus realita demotivační plakát

Kačenka je Archanděl Uriel

Ten důvod, proč je toto video naprosto mimořádné je ten, že po jeho shlédnutí budete mít velký problém uvěřit tomu, že se nejedná o natočenou hereckou etudu jakéhosi pražského divadla. Nikoliv přátelé: toto je New Age realita. Svět, ve kterém je možné úplně všechno, jak jsem se sama přesvědčila. I to, že druhý příchod Krista… je Kačenka. Svět je v naléhavém stavu.

Pro odlehčení letošní Nora ve vaně z libereckého divadla, o níž nikdo nepochybuje, že je to vtělená múza, anděl nebo Afrodita.

Touha po nebesích, Foto: Petr Jedinák, Model: Nora

Touha po nebesích, Foto: Petr Jedinák, Model: Nora

Fotografie v záhlaví

Galerie

Galerie obsahuje celkem 10 obrázků.

Celé fotky, jejichž výřezy najdete v záhlaví. Autorem všech je Petr Jedinák, modelem Nora (já). Vznikly v letošním roce. Reprodukce, případně i předměty s potiskem budou k dostání někdy v příštím roce, část fotografií vyjde v knize. Případné podněty v tomto … Celý příspěvek

Perspektivy

Před pár dny jsem uprostřed noci potkala Lili, čtyřicetiletou kněžku lásky. Nejméně rok jsem ji neviděla. Štrádovala si to do práce do klubu a já si vybavila naše poslední setkání.

Tehdy jsme seděly v jazzovém klubu, zářícím jako loď nad hladinou řeky a zapíjely tradiční marasmus osamělých žen, které mezi vánoci a novým rokem nemají, co dělat. Ideální příležitost tahat ze starších žen rozumy o tom, jaký to je a bude pro mne. Celý příspěvek

Chvála menstruace

Když jsem se v neděli ráno probudila, a jako první se rozbrečela, zpětně nad tím, že mne včera večer někdo vlastně urazil, tušila jsem, že to nebude jen tak. Když jsem si pak sedla k počítači, a zjistila, že se mi všechno rozmlžuje, dostala jsem o sebe trochu strach. O hodinu později jsem si uvědomila, že u něj sedím nahá, již ve stavu suicidní deprese, jelikož mám po těle takovou horkost, že jsem se vysvlékla.

Jak jsme říkávaly na střední, „Přijela teta z Červenýho Kostelce.“

A jelikož tento blog pojednává koncepčně o všem krvavým, tělesným a výstředním, dovolte mi, abych vám něco řekla o menstruaci.  Celý příspěvek

Čaroděj

Začalo to klasicky nevinně. Pozval mne k sobě na focení. První vskutku letní den a já se peču v autobuse na cestě do nikam, za mužem, o kterým vím snad jenom to, že je opravdu fotograf a ne že skončím někde rozprodaná na orgány. Obchodníci s bílým masem nemívají portfolio.

Portfolio obrazů je také to první, co dorazivší k němu vidím. Vyskládané na kovové posteli, čtvercová skla jsou pokrytá zvláštní patinou, kterou vytváří jen historická fotografie.

Je to sbírka žen. A ne ledajakých.

To, co vidím před sebou, jsou portréty žen při orgasmu. A dneska se možná stanu jednou z nich.

Celý příspěvek

Když žena prožívá paniku ze stárnutí

O panice ženy ze stárnutí, konkurenčním davu a povaze svobodné vůle.

V jednom z těch dní po prodělaném potratu, kdy jsem zažívala celé plejády dosud neznámých pocitů, přišel jeden opravdu dramatický. Poprvé ve svém životě jsem pocítila paniku ze stárnutí. Zatikaly hodiny a za nimi se objevil Grim Reaper. A všechno, co jsem napsala o milenkách a kurvách rázem dostalo nový rozměr.  Celý příspěvek